Sotheby's vårauktioner och utställningar 2024
Hong Kong försäljning och utställning 2024 | Konst auktion & försäljning | Sotheby's
Hong Kong Sales & Exhibition 2024. Hur man bjuder i Hong Kong försäljning. Sälj med Sotheby's. Sälj med Sotheby's. Håll dig uppdaterad med Sothebys senaste berättelser, videor och nyheter.
SThe Hong Kong Sales kommer att hållas på Hong Kong Convention and Exhibition Centre från 2-9 april. Hong Kong Sales har ett spännande utbud av nästan 20 auktioner som täcker alla aspekter av konst och lyx.
Now Evening Auction startar en kväll full av livestreamade auktioner den 5 april. Den kommer att innehålla de mest spännande och banbrytande konstverken på marknaden, såväl som en kontext för verk av etablerade och nyligen kanoniserade konstnärer som Jade Fadojutimi. Nicolas Party och Daniel Richter. Modern & Contemporary Evening Auction omfattar mer än hundra år av banbrytande konstnärlig produktion. Den sträcker sig också över de stora rörelserna under 19- och början av 20-talet. Försäljningen kommer att innehålla en målning av Yoshitomo Naray, ett abstrakt mästerverk av Zao Wu-Ki, och verk från Monet och Renoir, för att fira impressionismens 150-årsjubileum.
The Luxury Sales presenterar den första liveauktionen i Hong Kong av Moutai, med titeln Moutai Extravaganza. Auktionen inkluderar ett häpnadsväckande färgat diamant- och färgat diamanthalsband från Boucheron och Patek Philippe Reference 25, den första självuppdragande klockan gjord för den kända samlaren JB Champion.
Håll utkik i det här utrymmet för fler försäljningar och evenemang.
Registrera dig för biljetter eller bås
Karta över lokaler och hotell i närheten
Hong Kong - Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hong Kong, Hongkong Hong Kong - Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hong Kong, Hongkong
Prenumerera